Az Országos Könyvtári Napok keretében ismét közösen rajzoltunk!
Az idei év szlogenje:
HÍDÉPÍTŐK – A KÖNYV HÍD, A KÖNYVTÁR ÖSSZEKÖT
Köszönöm a lelkes munkát az 5. osztálynak!
Az Országos Könyvtári Napok keretében az 1. osztályosok könyvtárhasználati órán vettek részt a könyvtárban.
A 4. osztály tanulói, akik között több lelkes olvasó is tartózkodik, könyvajánló foglalkozáson vettek részt. Öröm volt minden perc a gyerekekkel, hiszen ő maguk mutatták be olvasási szokásaikat és a könyvekkel kapcsolatos élményeiket!
Remélem kedvet csináltunk az olvasáshoz!
Gyertek minél többen könyvtárba!
Az Országos Könyvtári Napok keretében ismét vendégül láttuk Vig Balázst, aki a 3. és 4. osztályos tanulókat örvendeztette meg fergeteges előadásával. Ebben az évben Todó életét követhettük végig az óvodától az iskoláig. Bepillantást nyertünk a diákélet nehézségeibe, a csínytevésekbe és különböző sportolási lehetőségekbe. Együtt nevettünk, olvastunk, sportoltunk!
Balázs, jövőre is visszavárunk, hiszen ez már hagyomány nálunk! Nincs OKN nélküled!
Köszönjük szépen a program biztosítását a KSZR-nek
(Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer, Szentendre)!
2005 óta rendezik meg országszerte szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján a Népmese napját a mesebarátok és az olvasók örömére a magyar könyvtárak. Az idei emléknap alkalmából a kisoroszi 2. és 4. osztályos tanulói az aktuális irodalomórájukat szeptember 29-én a Kisoroszi Könyvtárban tartották, ahol népmese részletek felolvasásával hazai és külföldi népmesékkel ismerkedtek és barátkoztak.
Az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozat keretében az Acsai Petőfi Sándor Általános Iskola első és harmadikos diákjai voltak a vendégeink. A VUK című diafilmet nézték meg.
15 gyermek és egy tanár néni látogatta meg az intézményünket. A vetítés végeztével a gyerekeknek bemutattam a könyvtárat és annak működését.
A programon kézműves foglalkozás is tartottunk, ahol a tanulók rajzolhattak. Többen rókát rajzoltak.
Többen ismerték már a kis róka történetét, de így is nagyon tetszett nekik a mese.
HÍDÉPÍTŐK - A KÖNYV HÍD - A KÖNYVTÁR ÖSSZEKÖT
Az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozat keretében az acsai óvodások ellátogattak a könyvtárba, ahol megnézték a Holle anyó című diafilmet.
15 gyermek és két óvó néni látogatta meg az intézményt. A gyerekek babzsákokon és kényelmes fotelekben nézték végig a mesét. A vetítés végeztével még ismerkedtek a könyvtárral, ahol egy kis gyümölccsel, pontosabban, almával is vendégül láttuk őket, igazodva a mesében hallottakhoz.
A gyerekeknek nagyon tetszett a mese. Azt mondták jönnek máskor is.
Gárdonyi Géza: A bor legendája
Szólt az Isten: “Kedves fiam, Nóé:
Itt a szőlő, kóstold meg, hogy jó-é?”
Felelt Nóé: “No, megöregedtem,
de ilyen jó bogyót még nem ettem.”
Szól az Isten: “Kedves fiam, Nóé:
A csípős must, hadd lássuk, hogy jó-é?”
Felelt Noé: “Ihaj, csuhaj! Sári!
Három Istent kezdek immár látni!”
Szólt az Isten: “Kedves fiam, Nóé:
Hát az ó-bor, hadd lássuk, hogy jó-é?”
Felelt Nóé: “Iszom reggel óta:
Gyere pajtás, van még a hordóba !”