Nincs kiválasztott település

Események

Húsvéti foglalkozás

Kőröstetétlen

 

A helyi iskola első, második osztályos diákjai és az óvodások húsvéti foglalkozáson vettek részt, melyet a Civil házban tartottunk.

Beszélgettünk a nagyhétről, a húsvétra való felkészülésről, az ünnepet megelőző közös családi készülődéstől. Felelevenítettük a régi népszokásokat és hagyományokat. Énekeltünk, verset mondtunk és húsvéti mesét vetítettünk.

Magyar Kultúra Napja

Kőröstetétlen

 

„Magyar Kultúra Napja ez, vajon neked ez mit jelez?” Aranyosi Ervin: Magyar Kultúra Napjára című versével kezdődött el az ünnepség a kőröstetétleni művelődési ház nagytermében.

A „magyarok imádságát” a Himnuszt a megjelentek közösen énekelték el, amely Kölcsey Ferenc költeménye, a magyar nemzet összetartozásának és közös fohászának jelképe, hivatalosan Magyarország himnusza 1989 óta.

Év olvasója

Kőröstetétlen

A mai napon a Községi Könyvtárban Pásztor Roland polgármester és Koncz Margit könyvtáros az „ÉV OLVASÓJA” díjat adta át két könyvtárlátogatónak, akik a legtöbb könyvet kölcsönözték ki 2025-ös évben. Felnőtt kategóriában Molnárné Seres Ilona, gyermek kategóriában Kiss Kamilla lett az év olvasója.

Megjött a Mikulás!

Kőröstetétlen

 

Ma délután ünnepi hangulat töltötte meg a Civil Ház előtti teret, ahová Mikulásnak öltözött motorosok érkeztek, hogy felvezessék a nagy puttonyos Mikulást. Hamarosan meg is érkezett pónifogaton a várva várt vendég, manók és krampusz kíséretében, akiket a gyerekek hangos énekszóval fogadtak: „Mikulás, Mikulás, kedves Mikulás…”

Mikulás rajzpályázat

Kőröstetétlen

Kőröstetétlen Község Önkormányzata és a Községi Könyvtár rajzpályázatot hirdetett „Megjött a Mikulás” címmel. Nagyon sok szép rajz, festmény érkezett.

A zsűri három korosztályban a legszebb alkotást jutalmazza.

A nyertesek: Fehér Zselyke óvodás, Hűvös Zalán 1 osztály és Danka Dóra 8. osztály

A nyereményeket december 5-én 17 órakor adjuk át a Mikulás rendezvényen a Civil házban.

Apróbáb Társulat – „A Mikulás kesztyűje”

Kőröstetétlen

 

Ma különleges élményben volt részük az óvodásoknak, valamint az első és második osztályos diákoknak. A helyi Apróbáb Társulat premier bábelőadását tekinthettèk meg a Civil Házban. 

A műsor előtt röviden beszélgettünk a gyerekekkel a Mikulásról, a rénszarvasairól, majd meghallgattuk a December című verset is, amely még ünnepibb hangulatot teremtett.

A bábelőadás során a gyerekek teljesen együtt éltek a történettel: énekeltek, válaszolgattak a báboknak, és nagy lelkesedéssel követték a mesét.

IV. Márton-napi lámpás felvonulás 

Kőröstetétlen

 

Az Árpád ligetben gyülekeztünk, ahol először Szent Márton legendáját hallgathatták meg a résztvevők, majd egy vidám kérdés-felelet játék következett – a helyes válaszokért természetesen jutalom járt! 

Ezt követően átadtuk a lámpáskészítő verseny díjait, majd elindult a zenés, lámpás menet a Művelődési Ház felé. A nagyteremben a gyerekek büszkén mutatták meg szebbnél szebb lámpásaikat, miközben libakalács, libasüti, libazsíros kenyér és meleg tea várta a vendégeket. 

Országos Könyvtári Napok V.

Kőröstetétlen

 

Az Általános Iskola 3. és 4. osztályos diákjai író-olvasó találkozón vettek részt. Vendégünk Farkas Nóra írónő volt. Aki a „Nem félek!” című könyvéből olvasott fel egy mesét. Ezt követően bátorság próbán vettek részt a gyerekek. Bekötött szemmel egy zsákban lévő tárgyról kellett megmondani, hogy mi az. A programot kézműveskedés zárta, ahol egy oroszlán fejből készített nyaklácot készítettek, melyet mindenki el is vihetett magával. 

Országos Könyvtári Napok IV.

Kőröstetétlen

 

Héjja Balázs és Komáromi-Raisz Borbála interaktív hangszerbemutatójára hívtuk ma a Református Általános Iskola felső tagozatos diákjait. Nagyon sok hangszerrel ismerkedhettek meg a gyerekek, melyeket az előadók meg is szólaltattak.

Az előadás végén a hangszereket ki is lehetett próbálni. A fiatalok gitároztak, citeráztak, különböző ritmus hangszereket szólaltattak meg, de legnagyobb sikere a doboknak volt! 

Országos Könyvtári Napok III.

Kőröstetétlen

 

A könyvtári napok harmadik napján az óvodások látogattak el hozzánk. A Magyar Népmese Napjáról beszélgettünk. Majd a Kiskakas gyémánt félkrajcárja c. népmesét hallgathatták meg, miközben illusztrációkkal láthatták is a mesét. Az Apróbáb Társulat pedig a Maci születésnapja című bábjátékot mutatta be, melyet nagy tapssal jutalmazott a lelkes nézőközönség. Az élményen kívül minden óvodás egy kis csokit kapott.