Márton nap
Lámpás készítő verseny hirdettünk, melyre sok szép lámpással neveztek felnőttek és gyerekek egyaránt.
Este lámpás felvonulás volt a település fő utcáján, majd a lámpás verseny eredményhirdetése után táncházzal zárul a délutáni program.
Lámpás készítő verseny hirdettünk, melyre sok szép lámpással neveztek felnőttek és gyerekek egyaránt.
Este lámpás felvonulás volt a település fő utcáján, majd a lámpás verseny eredményhirdetése után táncházzal zárul a délutáni program.
Indul a Féléves Felnőtt Kézműves Program!
Örömmel jelentjük be, hogy elindítjuk a Féléves Felnőtt Kézműves Programunkat, melynek első foglalkozása a festésről fog szólni!
Első foglalkozás: Kifestőde Felnőtteknek
Időpont: 2024. július 20. (szombat), 16:00 óra
Helyszín: Fecskeház-kézműves foglalkoztató (Madách út)
A festés nemcsak szórakoztató, hanem jótékony hatással is van a szervezetre:
Segít csökkenteni a stresszt és a szorongást.
Növeli a kreativitást és a problémamegoldó képességet.
Javítja a koncentrációt és a türelmet.
Író-olvasó találkozót tartottunk, vendégünk Csapody Kinga volt. Kinga a Manó Könyvek Kiadó kiadóvezető-főszerkesztője, emellett többek között író, középiskolai tanár és mentor, valamint rendezvényszervező is. Az írónő immár 2. alkalommal volt vendégünk Pilisjászfalun. Ez alkalommal az általános iskola 3-4. osztályos tanulóinak tartott előadást. Először is a könyvszerkesztés, könyvkiadás folyamatával ismerkedhettek meg a gyerekek. Utána részletes bepillantást kaptak az Utazik a család című könyvsorozat megszületésébe, illetve izgalmas tartalmába.
A Pilisi Piknik programjaként a gyerekek végre megtudhatták az Olvasni jó! pályázat eredményét.
A projekt a Dózsa György Általános Iskola és a Könyvtár közös szervezésében valósult meg. Összesen 31 diák vett részt a pályázatban 1-5. osztályig. Ebből 27 fő teljesítette a feladatot, miszerint évfolyamonként el kellett olvasni 3-3 kijelölt könyvet,illetve a művekhez kapcsolódóan ki kellett tölteni egy 10 kérdéses feladatlapot. Szinte hibátlan megoldásokat kaptunk tőletek!
Nagyon örülünk, hogy ilyen sokan olvastatok velünk!
KÖNYVTÁRI FOGLALKOZÁSON
vettek részt a Monorierdei Fekete István Általános Iskola 2. osztályosai
Komló-Szabó Ágnes - egri könyvtáros, a Mustármag Mikroműhely tagja - kortárs magyar költők alkotásait humoros és játékos formában mutatta be a gyerekeknek, akik igen aktívak és együtt működők voltak.
Még verset is tanultunk Szabó T. Anna: Versek a Kerge ABC című könyvéből:
„Én vagyok a lila légy!
Akarod, hogy lila légy?”
„Persze! Mibe estél be?”
„Mibe, mibe…?! Festékbe!”
Tóth Péter Lóránt , kunszentmiklósi tanár és Pro Cultura Hungarica-díjas versvándor. 12 év tanítás után immár az irodalmi és történelmi előadásaival járja a Kárpát-medencét, hogy a múltat és a jelent összekapcsolva inspirálja a hallgatóságot.